fbpx

Dofinansowanie in vitro Powiat Kłodzki

Dofinansowanie in vitro dla mieszkańców Powiatu Kłodzkiego

Ośrodek Polmedis został wybrany przez Starostwo Powiatowe w Kłodzku jako realizator  programu polityki zdrowotnej pn. „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro dla mieszkańców Powiatu Kłodzkiego w latach 2023-2025” (pobierz  program). W ramach programu zakwalifikowana para może otrzymać w jednym cyklu od 2300 – 10 000 PLN dofinansowania do procedur zapłodnienia pozaustrojowego.Każdej parze przysługuje dofinansowanie  w trzech cyklach leczniczych. Wielkość dofinansowania zależy do rodzaju procedury leczniczej i nie może łącznie przekroczyć kwoty 15 000 zł:

 1. do kwoty 5000 zł, w przypadku  procedury w dawstwie  partnerskim ( komórki jajowe i nasienie są od uczestników programu.)
 2. do kwoty 6025 zł, w przypadku procedury,  gdy nasienie  jest od  anonimowego dawcy.
 3. Do kwoty 10 000 zł, w przypadku gdy komórki jajowe pochodzą od  anonimowej dawczyni
 4. do kwoty 2300 zł, w przypadku dawstwa zarodków

Rejestracja do programu

W celu przystąpienia do programu – rejestracji, należy spełnić poniższe warunki:

 • ukończony 20 rok życia i nie przekroczony 41 rok życia  przez kobietę
 • złożenie zaświadczeń przez kobietę i mężczyznę, wydanych przez  właściwy dla Powiatu Kłodzkiego Urząd Skarbowy o rozliczaniu podatku PIT w tym Urzędzie Skarbowym
 • zapoznanie się z  Regulaminem Programu (pobierz  plik) i podpisanie zgody na udział w  programie. Treść formularza zgody .
 • podpisanie  wymaganych przez realizatora  oświadczeń, w tym pisemnej akceptacji Regulaminu  realizatora (link do strony https://www.polmedis.pl/regulamin-osrodka/)

Rejestracja do programu odbywa się wyłącznie podczas wizyty lekarskiej, na  terenie  ośrodka, na  która muszą stawić się oboje partnerzy. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem.

Na wizytę można umówić się telefonicznie pod numerem telefonu 71-3398362 lub korzystając z rejestracji internetowej.

Kwalifikacja  do programu

 • Zarejestrowanie  do programu
 • Niemożliwość zrealizowania planów rozrodczych przez ponad rok metodą naturalną
 • Spełnienie przez parę ustawowych warunków podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie lub przystąpienie do procedury dawstwa zarodka.
 • W przypadku gdy komórki jajowe nie będą pobierane  od  uczestniczki programu hormon folikulotropowy (FSH) powyżej 15 mU/mL w 2-3 dniu cyklu lub hormon antymullerowski (AMH) poniżej 0,5 ng/m.

Rejestracja  i kwalifikacji może  odbyć się podczas  jednej wizyty lekarskiej. O kolejności realizacji procedury leczniczej decyduje  kolejność kwalifikacji. Para, która  nie  podejmie  leczenia ( nie zgłosi się na wizytę w celu rozpoczecia leczenia ) w  terminie wyznaczonym przez lekarza  przechodzi na  koniec kolejki oczekujących.