fbpx

Aktualności

Ruszyła kampania „Wrocławianko, oceń swoją płodność”

Klinika Leczenia Niepłodności Polmedis od 8 marca rusza z akcją „Wrocławianko, oceń swoją płodność”, podczas której będzie można wziąć udział w bezpłatnym badaniu USG i skonsultować się ze specjalistą, który ustosunkuje się do kwestii płodności i odpowie na wszystkie nurtujące pytania. Akcja trwa do końca marca.

Wrocławianko oceń swoją płodność

Niepłodność budzi wiele emocji, czasem nawet strach. W zdecydowanej większości przypadków obawy wywołuje niewiedza i lęk przed zadawaniem pytań. Świadomość problemu niepłodności i jego zrozumienie to podstawa sukcesu. 

Pierwszym etapem do jego osiągnięcia jest rozmowa z lekarzem oraz badanie ginekologiczne, w tym USG – jego wyniki mogą dać pierwszy obraz przyczyn niepłodności.

Kampania „Wrocławianko, oceń swoją płodność” umożliwia kobietom zrobienie pierwszego kroku w diagnostyce niepłodności. Klinika Polmedis chce budzić świadomość wśród przyszłych i obecnych Mam na temat niepłodności i tego, że można ją leczyć. 

– Niepłodność nie jest żadną ułomnością, ani nawet  przewlekłą chorobą wymagającą terapii do końca życia. To jest odmienność od par, które nie mają problemu z naturalnym zajściem w ciążę. Ta odmienność w zdecydowanej większości nie spowoduje braku potomstwa – podkreśla doktor Artur Polak, dyrektor Kliniki Polmedis.

Jak zapisać się na bezpłatne badanie i konsultację?

Kampania „Wrocławianko, oceń swoją płodność” trwa od 8 marca do 31 marca.

Wystarczy zadzwonić do Kliniki Polmedis (+48 71 339 83 62), skorzystać z hasła „bezpłatne badanie” i umówić się na wizytę w dogodnym terminie.

Rekomendujemy, aby na spotkanie z lekarzem zabrać wszelką dokumentację medyczną (wyniki badań, wypisy ze szpitali itp.). 

Kilka słów o niepłodności

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o niepłodności możemy mówić, kiedy po roku starań, przy regularnym współżyciu i bez stosowania środków antykoncepcyjnych, kobieta nie może zajść w ciążę. Problem niepłodności dotyka aż 1/4 par starających się o dziecko.

Pamiętajmy, że wyróżniamy dwa rodzaje niepłodności: niepłodność pierwotną – kiedy kobieta nigdy nie była w ciąży oraz niepłodność wtórną – kiedy kobieta była w ciąży zakończonej porodem, poronieniem lub ciążą pozamaciczną i nie może zajść w ciążę ponownie.

Problemy z zajściem w ciążę u kobiet związane m.in z: czynnikiem jajnikowym, jajowodowym czy macicznym.

Pamiętajmy, że postawienie prawidłowej diagnozy o przyczynę niepłodności wymaga zaangażowania, szczerości i motywacji ze strony obojga partnerów.

Przyczyna niepłodności może leżeć również po stronie mężczyzny i jest to tzw. czynnik męski (nieprawidłowe parametry nasienia lub brak plemników).

W ocenie przyczyn niepłodności wyróżniamy również czynnik genetyczny oraz tzw. niepłodność idiopatyczną – niemożność zajścia w ciążę, pomimo prawidłowych wyników badań diagnostycznych.

Więcej o przyczynach niepłodności możecie przeczytać tutaj

Aby wstępnie sprawdzić, czy problem niepłodności dotyczy również nas, warto odpowiedzieć sobie na pytania kilka pytań, które znajdziecie tutaj

Udzielenie pozytywnej odpowiedzi na jedno z pytań, oczywiście nie musi wprost świadczyć o problemach z płodnością, jednak konsultacja z lekarzem pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości, a także wskaże kierunek dalszych działań.

Wrocławianko, oceń swoją płodność

Wydarzenie Facebook